Masz pytania? Zadzwoń!
wyceny@alumex.pl
(+48) 22 678 81 44

Wykorzystanie stolarki aluminiowej w nowoczesnym budownictwie

Kategoria: Blog

systemy fasadowe

Nowoczesne projekty architektoniczne biur, pasaży handlowych, ale coraz częściej także budownictwa mieszalnego zakładają stworzenie dużych przeszklonych powierzchni. Nadają one budynkom lekkości i sprawiają, że przestają przypominać zamknięte pudełka. Dzięki zastosowaniu fasad oraz szklanych ścian, możliwe jest stworzenie niepowtarzalnej przestrzeni, która zachwyci każdego miłośnika wolności i pięknych widoków.

Stolarka aluminiowa pozwala na szklenie okien, drzwi, fasad i ogrodów zimowych. Projekty wykonywane są w zależności od potrzeb i gustu klienta. Na profilach aluminiowych można zamontować dowolny rodzaj szyby, np. szyby przeciwsłoneczne, dźwiękochłonne albo antywłamaniowe.

Zaletami stolarki aluminiowej jest nie tylko nowoczesny design, ale także jej lekkość i wytrzymałość (wyższa niż stolarki PVC). Mimo metalowej ramy, okna aluminiowe bardzo dobrze izolują też pomieszczenia, zapobiegając utracie ciepła nie gorzej niż okna drewniane czy PVC. Ich zaletą jest też prosta pielęgnacja. To wszystko sprawia, że stolarka aluminiowa doskonale pasuje do nowych trendów w architekturze, która dąży do minimalizmu i funkcjonalności proponowanych rozwiązań. Działając w myśl zasady, że każde rozwiązanie powinno być nie tylko efektowne, ale także praktyczne.