Masz pytania? Zadzwoń!
wyceny@alumex.pl
(+48) 22 678 81 44

Witryny aluminiowe do sklepów i salonów wystawowych

Kategoria: Blog

Aluminiowe witryny

Aluminium to powszechnie wykorzystywany materiał, który – poza innymi zaletami – doskonale komponuje się ze szkłem. W parze tworzą eleganckie, estetyczne połączenia, idealne na fronty budynków i do eksponowanych miejsc. Świetnie sprawdzają się też w witrynach sklepów i salonów wystawowych.

Eleganckie okno nie tylko na świat

Jedną z najważniejszych cech witryny sklepowej jest jej wielkość. Gigantyczne okna wystawowe to doskonałe miejsce do zaprezentowania najnowszej kolekcji strojów, zastawy stołowej czy butów. Witryny aluminiowe sprawdzają się też jako okna fasadowe salonów samochodowych i hal wystawowych, w których prezentuje się duże gabarytowo produkty.

Konstruowanie wielkich, przeszklonych witryn z aluminium jest korzystnym rozwiązaniem z uwagi na stosunkowo niewielką masę własną tego metalu. Dzięki niej można budować jeszcze większe konstrukcje bez ryzyka, że zapadną się pod własnym ciężarem. Do gigantycznych wystaw nie trzeba też specjalnie wzmacniać struktury fundamentów, ani obawiać się o wytrzymałość ścian nośnych.

Estetyczny wygląd i znacznie więcej

Witryny aluminiowe to konstrukcje uniwersalne. Mogą być wykorzystywane w każdym sklepie, pawilonie wystawowym, hali targowej, galerii sztuki, w której właścicielowi zależy na ekspozycji tego, co jest w środku. Poza nowoczesnym, estetycznym połączeniem takie wystawy mają jeszcze wiele innych zalet:

  • Neutralna kolorystyka materiałów sprawia, że doskonale dopasują się do każdej stylizacji budynku. Istnieje też możliwość pomalowania proszkowego witryny na wybrany kolor.
  • Zabudowana nimi przestrzeń gwarantuje ochronę termiczną przy jednoczesnym dużym dostępie światła. To idealne miejsce np. na ekspozycję roślin w kwiaciarni lub ogród zimowy.
  • W domach prywatnych pozwalają na zabudowanie przestrzeni tarasu i przedłużenie okresu jego użytkowania.
  • Łatwe w obróbce aluminium umożliwia tworzenie dowolnych kształtów ram.
  • Konstrukcje są odporne zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury, dlatego pozostają niezmienne przez 12 miesięcy w roku.

Warto też wspomnieć o łatwej konserwacji oraz wysokiej trwałości, dzięki czemu raz wykonana witryna będzie wiernie służyć przez wiele lat.