Masz pytania? Zadzwoń!
wyceny@alumex.pl
(+48) 22 678 81 44

Renowacja Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich

Kategoria: Blog

Renowacja Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich

Fasady aluminiowe kojarzą nam się przede wszystkim z wielkimi szklanymi wieżowcami, które wypełniają centra wielkich metropolii. Jednak, jak pokazuje przykład zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich, witryny aluminiowe tak samo doskonale komponują się z architekturą nowoczesną, jaki i średniowieczną.

Jednym z najciekawszych projektów, jakie zrealizowała firma Alumex, było przeszklenie balkonu na wewnętrznym dziedzińcu zamku w Uniejowie. Ta średniowieczne budowla została wzniesiona przez arcybiskupa gnieźnieńskiego Jarosława Bogorię ze Skotnik w XIV w. Po burzliwych dziejach, zamek w 2012 roku przeszedł gruntowny remont, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć, montując specjalnie dopasowaną fasadę aluminiową.

Połączenie fasady aluminiowej ze średniowieczną cegłą wygląda bardzo okazale i w żaden sposób nie wpływa na zmniejszenie wartości historycznej zamku. To z pewnością najlepszy dowód na wszechstronność okien aluminiowych.

Jeżeli chcieliby Państwo zapoznać się z innymi realizacjami wykonanymi przez firmę Alumex, serdecznie zapraszamy na naszą stronę.