Masz pytania? Zadzwoń!
wyceny@alumex.pl
(+48) 22 678 81 44

Przykładowe zastosowanie profili aluminiowych

Kategoria: Blog

Ścianki działowe

Profile aluminiowe znajdują zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach przemysłu i budownictwa. Cechują się różnorodnymi właściwościami i cechami, stąd też mogą być wykorzystywane do wszelkich celów.

Różnorodność profili aluminiowych

Obecnie profile aluminiowe dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach. Znajdują zastosowanie w konstrukcjach i budynkach, które cechują się różnorodnymi wielkościami, ciężarem i są wykonane z różnych materiałów.

Ze względu na kształt wyróżniamy następujące profile m.in.:

  • kątowniki
  • płaskowniki
  • ceowniki
  • teowniki
  • rury kwadratowe, prostokątne, okrągłe

Co więcej, producenci zapewniają również możliwość wykonania bardziej skomplikowanych form profili na potrzeby konkretnej realizacji.

Oprócz kształtu ważny jest również rozmiar profili aluminiowych. Zazwyczaj większe profile wykonywane są na potrzeby m.in. dużogabarytowej stolarki okiennej.

Przykładowe zastosowanie profili aluminiowych

Powszechność zastosowania profili aluminiowych wynika przede wszystkim z właściwości, którymi się cechują. Najważniejszą ich zaletą jest przede wszystkim lekkość profili przy jednoczesnej świetnej wytrzymałości elementów. Aluminium to solidny materiał, który cechuje się niewielką wagą. Jest przy tym odporny na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Warto pamiętać też o tym, że właściwości aluminium można poprawiać, stosując odpowiednie domieszki i impregnaty.

Co więcej, aluminium to materiał, który świetnie nadaje się do obróbki. Można go docinać, łączyć technikami spawalniczymi, nadawać pożądane kształty. Profile aluminiowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Zazwyczaj stanowią ramę konstrukcji, która później wypełniana jest innym materiałem. W tym przypadku są to m.in. ścianki działowe, przegrody, regały itp. W większości przypadków na profilach aluminiowych osadzone są rolety, bramy. Stanowią one również budulec różnorodnych stelaży. Profile aluminiowe pełnią bardzo ważną funkcję w konstrukcjach okien i drzwi, fasad i balustrad. Wykorzystywane są podczas tworzenia ekranów akustycznych, konstrukcji pod elewacje, naświetli dachowych.